MENÜ

  Dünyanın “Ortak Değeri” Geri Dönüşüm ile 30 yıl

  tesis.jpg

   

  Ünka Mühendislik, kurulduğu günden bu yana Endüstriyel Sanayi sektörüne proses ürünleri imalatı yanı sıra Dünyanın birçok yerinde anahtar teslimi üretim tesisleri kurmaktadır. Şirketimiz Özel Uzmanlık Gerektiren Kimya, Boya, Geri Dönüşüm, Rafineri gibi birçok alanda Endüstriyel tesisler kurmuş, Yurtiçi ve Yurtdışı müşterilerine çözüm ortağı olmuştur. Mühendislik, Montaj ve Otomasyon alanında da hizmet veren şirketimiz özellikle Ortadoğu’da gerçekleştirdiği; 

  Ham Petrol Rafinerileri, Madeni Yağ Geri Dönüşüm Tesisleri, Lastik Geri Dönüşüm Tesisleri, Endüstriyel Depolama Tankları Üretimi ve Boru Hatları Üretimi projelerini başarı ile gerçekleştirmiştir.

  Ünka Bünyesinde istihdam ettiği alanında Uzman Mühendisleri, Tasarım Ressamları ve Nitelikli personelleri ile Ar-Ge çalışmaları gerçekleştirmekte, Ürün guruplarının Patent ve Faydalı modelleri tescillenerek koruma altına alınmaktadır.

  Markamız; İmalat, Montaj, Mühendislik ve Danışmalık faaliyetleri ile Dünyanın yükselen değerleri arasında yerini almaktadır.

  Kurucumuzun Mesajı

  19 yy.dan itibaren sanayileşme sürecinin doğurduğu tüketim toplumu, çevresel sorunlarında oluşmasını tetiklemiştir. Kaynakların korunması ve verimli kullanılmasının esas alınarak tüm dünyada alınan birçok önlemlerin başında geri dönüşüm faaliyetleri hız kazanmıştır. Başlarda devlet politikası halinde yayılan ve sonraları özel girişimcilere devir edilen bu sistem günümüze kadar yeni teknolojiler ile büyümesine devam etmiştir. Geri Dönüşüm, günümüzde özellikle sosyal sorumluluk projelerinin tamamında yer almakta AB ve Devlet Destekleri ile de teşvik edilmektedir.

  Bilinçli bir neslin ve daha yaşanır bir Dünyanın oluşmasına katkı sağlayan “Geri Dönüşüm Sistemleri” karlı ve uygulanabilirliği stabil olan yeni bir iş sahası olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Ünka olarak dileğimiz doğal kaynaklarımızın korunması adına her ferdin Geri Dönüşüme Katkı sağlamasıdır.

  Saygılarımızla...

  Ali Ercan Ünal